Zespół charytatywny

"...wszystko co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych - mnieście uczynili" Mt 25,40

 

Zespół Charytatywny „Caritas" działający przy naszej parafii to grupa osób świeckich, które poświęcając swój własny czas, pragną pomóc osobom potrzebującym, pochodzących z ubogich rodzin, wielodzietnych, osobom samotnym, niepełnosprawnym. Angażują się oni także w zbiórki pieniędzy i darów materialnych, dla rodzin zmagających się z trudną sytuacją życiową w naszej parafii.

 

Zwracamy się do wszystkich, którym los osób potrzebujących nie jest obojętny, o wsparcie działalności zespołu charytatywnego.

 


 

Członkowie Parafialnego Zespołu Charytatywnego i Akcja Katolicka przy naszym Sanktuarium;

 

  • od I Niedzieli Adwentu -  rozpoczynają sprzedaż świec wigilijnych oraz zbiórkę produktów spożywczych z dłuższym terminem ważności do paczek świątecznych dla najbardziej potrzebujących rodzin z naszej parafii.

 

  • od I Niedzieli Wielkiego Postu - rozpoczynają zbiórkę żywności do paczek świątecznych dla najbardziej potrzebujących  rodzin z naszej parafii. Równocześnie  przeprowadzana jest sprzedaż świec wielkanocnych tzw. „ Paschalików”     Za pomoc i zrozumienie składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

 


 

Dary prosimy przynosić w czasie pracy zespołu charytatywnego w salce parafialnej lub przed Mszą św. w niedzielę i w ciągu tygodnia.

 

 

Za złożone dary i wszelki uczynek miłosierdzia składamy serdeczne podziękowanie.

Zapamiętaj mnie (90 dni)
  • Zasady przetwarzania danych

    Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

    Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej, siedziba: Sosnowiec-Zagórze, ks. F. Blachnickiego 9.