Ruch domowego kościoła

Domowy Kościół jest małżeńsko-rodzinnym ruchem świeckim w Kościele, działającym w ramach Ruchu Światło-Życie. Domowy Kościół łączy w sobie charyzmaty Ruchu Światło-Życie i międzynarodowego Ruchu małżeństw katolickich Equipes Notce-Dame. Założycielem Domowego Kościoła jest Sługa Boży ksiądz Franciszek Blachnicki.

 

Członkami DK są małżeństwa sakramentalne, które wspólnie (mąż i żona) angażują się w proponowaną im formację. Domowy Kościół zwraca uwagę na duchowość małżeńską, czyli dążenie do świętości w jedności ze współmałżonkiem.

 Pomocą w tym służą elementy formacyjne, tzw. Zobowiązania:

 

 • Codzienna modlitwa
 • Czytanie Pisma Świętego
 • Modlitwa małżeńska
 • Modlitwa rodzinna
 • Dialog małżeński 
 • Reguła życia 

 


 

Uczestnictwo w rekolekcjach formacyjnych. Małżeństwa tworzą kręgi 4-7 małżeństw najlepiej z jednej parafii, które wspierają się w budowaniu domowego Kościoła w swoich rodzinach. Spotkanie kręgu odbywa się raz w miesiącu w mieszkaniach poszczególnych małżeństw. Za krąg odpowiada jedno z małżeństw tego kręgu, zwane parą animatorską. W spotkaniach uczestniczy ksiądz moderator, który jest doradcą i duchowym opiekunem kręgu. W naszej parafii istnieje 1 krąg, którego moderatorem jest ksiądz Krzysztof Barcicki.

Zapamiętaj mnie (90 dni)
 • Zasady przetwarzania danych

  Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

  Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej, siedziba: Sosnowiec-Zagórze, ks. F. Blachnickiego 9.