Żywy różaniec

Żywy Różaniec w naszej parafii – to wspólnota modlitewna, zorganizowana w oparciu o Ceremoniał Żywego Różańca opracowany przez o. Szymona Niezgodę OP i zatwierdzony przez Prymasa Polski, Stefana kardynała Wyszyńskiego.

Istnieje od 1983 r. i liczy 186 osób (wg stanu z początku 2010 r.). Lista zmarłych członków obejmuje 22 nazwiska. Jest 9 Róż, którym patronują: św. Maria Magdalena, św. Faustyna, św. Józef, św. Monika, św. Anna, Święta Rodzina, św. Maksymilian Maria Kolbe, św. Franciszek z Asyżu i św. Rita.


Opiekunem duchowym a zarazem Dyrektorem wspólnoty Żywego Różańca jest ks. kan. Stanisław Jan ŁYP – proboszcz Parafii i kustosz Sanktuarium. Zelatorki Róż stanowią Radę Żywego Różańca. W każdą pierwszą sobotę miesiąca o godz. 18 sprawowana jest Msza św. w intencji członków Żywego Różańca i ich Rodzin. Po Mszy św. ks. Dyrektor wygłasza krótką konferencję, przedstawia bieżące sprawy parafii, diecezji, Kościoła oraz omawia lub uzupełnia parafialne intencje modlitewne.

 



1. Jesteśmy mocnym zapleczem modlitewnym naszej parafii:

 

  • przygotowujemy i prowadzimy modlitwę trzech części Różańca św. w czasie nabożeństw fatimskich (czwartą część prowadzi kapłan w procesji ze światłami),
  • przez dziewięć godzin adorujemy Grób Pański (każda Róża 1 godzinę),
  • organizujemy modlitewne spotkanie w dniu 8 grudnia w południe na „Maryjną Godzinę Łaski dla Świata”,
  • codziennie przed wieczorną Mszą św. wspólnie z wszystkimi obecnymi w kościele osobami odmawiamy Różaniec polecając go Panu Bogu przez pośrednictwo Matki Bożej Fatimskiej, szczególnie za kapłanów oraz o nowe liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne zwłaszcza z naszej parafii.
  • wśród nas w 2004 r. zrodził się i nadal działa apostolat szczególnej modlitwy za kapłanów – „MARGARETKA”,
  • w 2009 r. zrodziła się inicjatywa podjęcia szczególnej modlitwy różańcowej za własne dzieci i tworząc Róże Rodziców włączyliśmy się w ogólnopolski nurt Różańca Rodziców ( w styczniu 2010 r. rozpoczęła modlitwę 4 Róża Rodziców)


2. Wydajemy BIULETYN INFORMACYJNY ŻYWEGO RÓŻAŃCA - miesięcznik o charakterze informacyjno-formacyjnym.


3. Prowadzimy SKLEPIK PARAFIALNY – CARITAS, a w nim kolportaż prasy katolickiej, promocję Pisma Świętego i dobrej książki oraz sprzedaż dewocjonaliów.

 

4. Co roku z Asystą Różańca i ze Sztandarem bierzemy udział w diecezjalnym spotkaniu Kół Żywego Różańca w Sanktuarium Matki Bożej Anielskiej w Dąbrowie Górniczej.

 



Nie stronimy również od spraw przyziemnych takich jak:

 

  • sprzątanie i aranżowanie wystroju świątyni,
  • wykonanie i pielęgnacja dekoracji kwiatowych,
  • pranie i prasowanie obrusów ołtarzowych i bielizny ołtarzowej
  • pielęgnowanie rabat kwiatowych

 


 

Włączamy się we wszystkie wydarzenia z życia naszej parafii:

 

  • zawsze bierzemy czynny udział w roznoszeniu opłatka przed świętami Bożego Narodzenia,
  • ubieramy jeden z ołtarzy na uroczystość Bożego Ciała,
  • przygotowujemy ołtarze-stacje tajemnic różańcowych do procesji różańcowej w uroczystość Matki Bożej Różańcowej,
  • na różne sposoby, materialnie wspieramy potrzeby naszego Sanktuarium.

 


 

Bardzo lubimy organizowane co roku spotkania opłatkowe a nade wszystko autokarowe pielgrzymki do sanktuariów Maryjnych. Pamiętamy też o osobach, które potrzebują naszej pomocy, obecności, współczującego serca, a zwłaszcza modlitwy.

Jako wspólnota Żywego Różańca uczestniczymy każdorazowo w pogrzebie zmarłego członka oraz w specjalnie zamawianej Mszy św. za spokój jego duszy.

Należeć do naszej wspólnoty Żywego Różańca to tyle samo, co być otwartym na potrzeby Kościoła i drugiego człowieka czerpiąc siły z miłości do Matki Bożej Fatimskiej i odpowiadać na Jej miłość przykładem własnego życia, pełnego miłości i poświęcenia dla drugich. To znaczy także, dziękować Jej za wszystkie łaski i wynagradzać za wszelkie zło, zniewagi i grzechy.

 



Zapraszamy, do naszej Różańcowej Rodziny.
Zelatorka: Teresa Duszyc

Zapamiętaj mnie (90 dni)
  • Zasady przetwarzania danych

    Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

    Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej, siedziba: Sosnowiec-Zagórze, ks. F. Blachnickiego 9.